- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- FETs >
- Discrete single >
- CSD16323Q3(Texas Instruments)
CSD16323Q3
Texas Instruments
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67918018
Date Code:21+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
产品属性
| Category | 分立半导体 Discrete single |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | NexFET? |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 25V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 3V, 8V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 21A(TA), 60A(Tc) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1300 pF @ 12.5 V |
| Power Dissipation (Max) | 3W(Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 4.5mOhms @ 24A, 8V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.4V @ 250μA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 8.4 nC @ 4.5 V |
| Vgs (Max) | +10V, -8V |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-VSON-CLIP(3.3x3.3) |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 20,000
MOQ:1,000
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - | $41.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




