BLM18PG121SN1D
MURATA
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67916339
Date Code:25+
文档
产品属性
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 2 A |
| DC Current | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Depth | 800 µm |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 800 µm |
| Impedance | 120 Ω |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Material | Ferrite, Steel |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max DC Current | 2 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Lines | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 50 mΩ |
| RMS Current (Irms) | 2 A |
| Schedule B | 8504500000, 8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000 |
| Series Resistance | 50 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Width | 800 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 465
MOQ:465
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 465 - 4,649 | $0.067 |
| 4,650 - 23,249 | $0.066 |
| 23,250 - 46,499 | $0.061 |
| 46,500 - 232,499 | $0.056 |
| 232,500 - 464,999 | $0.056 |
| 465,000 - 929,999 | $0.056 |
| 930,000 - 1,859,999 | $0.055 |
| 1,860,000 - | $0.055 |





