BFP196E6327
INFINEON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67916228
Date Code:21+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Case/Package | SOT |
| China RoHS | Compliant |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 20 V |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 12 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 12 V |
| Current Rating | 100 mA |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 2 V |
| Frequency | 7.5 GHz |
| Gain | 16.5 dB |
| Halogen Free | Not Halogen Free |
| Height | 1.1 mm |
| hFE Min | 50 |
| Introduction Date | 1997-02-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Breakdown Voltage | 12 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 580 mW |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Noise Figure | 1.3 dB |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Terminals | 4 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 700 mW |
| Power Gain | 16.5 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Transition Frequency | 7.5 GHz |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,695
MOQ:1,695
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,695 - 16,949 | $0.438 |
| 16,950 - 84,749 | $0.436 |
| 84,750 - 169,499 | $0.435 |
| 169,500 - | $0.435 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




