ADP5052ACPZ-R7
ANALOG DEVICES
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67913488
Date Code:24+
文档
产品属性
| Case/Package | LFCSP EP |
| Contact Plating | Tin |
| Current - Output 3 | 1.2 A |
| Height | 800 µm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Duty Cycle | 50 % |
| Max Input Voltage | 15 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 4 kA |
| Max Output Voltage | 13.5 V |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 800 mV |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 4.8 mA |
| Number of Outputs | 5 |
| Number of Pins | 48 |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Output Current | 200 mA |
| Output Type | Adjustable, Fixed |
| Output Voltage | 3.305 V |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Switching Frequency | 740 kHz |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output 1 | 1.6 V |
| Voltage - Output 2 | 5 V |
| Voltage - Output 3 | 1.8 V |
| Width | 7.1 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 3,000
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $11.982 |
| 1,000 - 4,999 | $11.954 |
| 5,000 - | $11.932 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





