ADAR7251WBCSZ
ANALOG DEVICES
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67912225
Date Code:22+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Case/Package | QFN |
| Differential Nonlinearity | 1 LSB |
| Height | 800 µm |
| Integral Nonlinearity (INL) | 0.5 LSB |
| Interface | Parallel, SPI |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.62 V |
| Number of A/D Converters | 4 |
| Number of Analog Inputs | 4 |
| Number of Bits | 16 |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Converters | 4 |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Pins | 48 |
| Polarity | Bipolar, Unipolar |
| Power Dissipation | 400 mW |
| REACH SVHC | No |
| Resolution | 2 B |
| Sampling Rate | 1.8 Msps |
| Schedule B | 8542390000 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 94 dB |
| Supply Type | Analog, Digital |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 695
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $47.321 |
| 1,000 - | $47.271 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




