AD8803ARZ-REEL
ANALOG DEVICES
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67911665
Date Code:20+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 DA converters DAC |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | TrimDACR |
| Reference Type | External |
| Output Type | Voltage - Unbuffered |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 600ns(Typ) |
| Number of D/A Converters | 8 |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5/±0.25 |
| Architecture | R-2R |
| Data Interface | SPI |
| Number of Bits | 8 |
| Product Overview | IC DAC 8BIT V-OUT 16SOIC |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 2,500
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $21.324 |
| 1,000 - 4,999 | $21.296 |
| 5,000 - | $21.274 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




