AD5362BSTZ
ANALOG DEVICES
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67909951
Date Code:24+
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 DA converters DAC |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Reference Type | External |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Voltage - Supply, Analog | 8V ~ 16.5V/ -4.5V ~ 16.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.5V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 30μs |
| Number of D/A Converters | 8 |
| INL/DNL (LSB) | ±4(Max)/±1(Max) |
| Architecture | String Dac |
| Data Interface | SPI/DSP |
| Number of Bits | 16 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 52-LQFP(10x10) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 161
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $277.204 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





