- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0218010.MXEP(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CE, CSA, K-Mark, PSE, UL, VDE |
| Case/Package | Axial |
| Current Rating | 10 A |
| Fuse Current | 10 A |
| Housing Material | Glass |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 4 W |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 4.5 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 495
MOQ:495
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 495 - 4,949 | $0.20 |
| 4,950 - 24,749 | $0.194 |
| 24,750 - 49,499 | $0.19 |
| 49,500 - 247,499 | $0.189 |
| 247,500 - 494,999 | $0.189 |
| 495,000 - | $0.188 |
| - | - |
| - | - |




