- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 021806.3MXP(LITTELFUSE)
产品属性
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Glass |
| Current Rating | 6.3 A |
| Diameter | 5 mm |
| Fuse Current | 6.3 A |
| Height | 5.3 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 1.6 W |
| Resistance | 7.6 mΩ |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





