- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Diodes >
- Rectifiers - Single >
- SL02-GS08(VISHAY)
SL02-GS08
VISHAY

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67877646
Date Code:07
文档
产品属性
| Average Rectified Current | 1.1 A |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 1.1 A |
| Forward Voltage | 385 mV |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 40 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 20 V |
| Max Reverse Leakage Current | 250 µA |
| Max Reverse Voltage (DC) | 20 V |
| Max Surge Current | 40 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 40 A |
| Peak Reverse Current | 250 µA |
| Radiation Hardening | No |
| Reverse Recovery Time | 10 ns |
| Schedule B | 8541100080, 8541100080|8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080|8541100080 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,842
MOQ:250
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | $0.37 |
| 2,500 - 12,499 | $0.367 |
| 12,500 - 24,999 | $0.359 |
| 25,000 - 124,999 | $0.353 |
| 125,000 - 249,999 | $0.35 |
| 250,000 - 499,999 | $0.349 |
| 500,000 - 999,999 | $0.348 |
| 1,000,000 - | $0.348 |





