GCM188R71E474KA64D
MURATA

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67877381
Date Code:17
文档
产品属性
| Category | 电容器 Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 0.47 μF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Automotive | Yes |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 196
MOQ:196
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 196 - 1,959 | $0.474 |
| 1,960 - 9,799 | $0.464 |
| 9,800 - 19,599 | $0.456 |
| 19,600 - 97,999 | $0.451 |
| 98,000 - 195,999 | $0.448 |
| 196,000 - 391,999 | $0.446 |
| 392,000 - 783,999 | $0.446 |
| 784,000 - | $0.445 |





