PCF1A471MCL1GS
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st66128547
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 470 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 16 mΩ |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 940 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 4.6 A |
| Ripple Current (AC) | 4.6 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 10 V |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Width | 10.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 98
MOQ:86
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 86 - | $0.856 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




