MC79L12ACPG
ON SEMICONDUCTOR
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st66117075
文档
产品属性
| Case/Package | TO-92 |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 100 mA |
| Dropout Voltage | 1.7 V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 5.33 mm |
| Input Bias Current | 6.5 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | -35 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 100 mA |
| Min Input Voltage | -14 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Output Voltage | -12 V |
| Mount | Through Hole |
| Nominal Output Voltage | -12 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Voltage | -35 V |
| Output Configuration | Negative |
| Output Current | 100 mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | -12 V |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Negative |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 42 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Tolerance | 5 % |
| Weight | 4.535924 g |
| Width | 4.19 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 52
MOQ:52
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 52 - | $1.413 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





