LQP18MN33NG02D
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQP18 |
| Type | Thick Film |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Inductance | 33 nH |
| Inductance Frequency - Test | 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.7GHz |
| Q @ Freq | 17 @ 500MHz |
| DC Resistance (DCR) | 2.8Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0603(1608メートル法) |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 384
MOQ:184
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 184 - | $0.401 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





