LQH43MN101K03L
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH43 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 160mA |
| Inductance | 100 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6.8MHz |
| Q @ Freq | 40 @ 796kHz |
| DC Resistance (DCR) | 2.5Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1812 |
| Size / Dimension | 0.177"L x 0.126"W(4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,320
MOQ:25
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 25 - 38 | $2.938 |
| 39 - 100 | $2.18 |
| 101 - 222 | $1.892 |
| 223 - 480 | $1.727 |
| 481 - 870 | $1.578 |
| 871 - | $1.437 |
| - | - |
| - | - |





