LQH2HPZ100MGRL
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH2 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 710mA |
| Current - Saturation (Isat) | 700mA |
| Inductance | 10 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz |
| DC Resistance (DCR) | 672mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1008(2520メートル法) |
| Size / Dimension | 0.098"L x 0.079"W(2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 101
MOQ:101
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 101 - | $0.729 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





