LQG15HN1N0S02D
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQG15 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Inductance | 1 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) | 70mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.3nH |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0402(1005メートル法) |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Material - Core | Air |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 19,900
MOQ:2,359
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,359 - 9,416 | $0.031 |
| 9,417 - | $0.021 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





