LGN2G391MELA50
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st66099827
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 390 µF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Diameter | 25 mm |
| Features | General Purpose |
| Height | 50 mm |
| Height - Seated (Max) | 51.9938 mm |
| Introduction Date | 2003-09-22 |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Leakage Current | 1.18 mA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Ripple Current | 1.55 A |
| Ripple Current (AC) | 1.55 A |
| Terminal Pitch | 10 mm |
| Termination | Snap in |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 35
MOQ:12
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 12 - | $6.192 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




