GCM21BC71E475KE36L
MURATA
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st66086161
文档
产品属性
| Category | 电容器 Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 4.7 μF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Automotive | Yes |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 5,581
MOQ:538
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 538 - 2,151 | $0.137 |
| 2,152 - | $0.105 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





