- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Diodes >
- Bridge Rectifiers >
- GBPC1506W-E4/51(VISHAY)
GBPC1506W-E4/51
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Average Rectified Current | 15 A |
| Case/Package | Module |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 15 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Height | 7.62 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 300 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 600 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Max Surge Current | 300 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Screw , Through Hole |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 300 A |
| Peak Reverse Current | 5 µA |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8541100080 |
| Width | 28.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2
MOQ:2
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2 - | $36.723 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




