M30260F8AGP#U5A
RENESAS
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st65286277
Date Code:2244
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | M16C™ M16C/Tiny/26A |
| Core Processor | M16C/60 |
| Core Size | 16-bit |
| Speed | 20 MHz |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 64KB(64K x 8) |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Number of I/O | 39 |
| Data Converters | A/D 12x10b |
| Peripherals | Dma, Pwm, Voltage Detection, Wdt |
| Connectivity | I2C, IEBus, SIO, UART/USART |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 48-LQFP(7x7) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




