KTF500B106M55NHT00
NIPPON CHEMI-CON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
Management ID:st65276280
Date Code:2014
文档
产品属性
| Category | 电容器 Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | NIPPON CHEMI-CON |
| Series | NTF |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.224"L x 0.197"W(5.70mm x 5.00mm) |
| Thickness (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Automotive | Yes |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 4,798
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $1.52 |
| 10 - 49 | $1.128 |
| 50 - 99 | $0.66 |
| 100 - 299 | $0.601 |
| 300 - 499 | $0.562 |
| 500 - 999 | $0.554 |
| 1,000 - 1,999 | $0.549 |
| 2,000 - | $0.546 |




