R5F56216BDFB#V0
RENESAS
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
Management ID:st65269982
Date Code:2023
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | RX600 |
| Core Processor | RX |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 100 MHz |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 256KB(256K x 8) |
| Number of I/O | 103 |
| Data Converters | A/D 8x10/12b; D/A 2x10b |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I2C, SCI, SPI, USB |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.6V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 144-LFQFP(20x20) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 34
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 4 | $15.048 |
| 5 - 9 | $10.315 |
| 10 - 29 | $9.724 |
| 30 - 49 | $9.329 |
| 50 - 59 | $9.251 |
| 60 - 99 | $9.231 |
| 100 - 199 | $9.191 |
| 200 - | $9.162 |




