NFM41PC155B1H3L
MURATA
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
原产国:JP
Management ID:st65237897
Date Code:2021
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 1.5 µF |
| Case/Package | 1806 |
| Case Code (Imperial) | 1806 |
| Case Code (Metric) | 4516 |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 9 mΩ |
| Height | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Thickness | 1 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 3,387
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $4.725 |
| 10 - 29 | $2.284 |
| 30 - 49 | $1.886 |
| 50 - 99 | $1.807 |
| 100 - 299 | $1.747 |
| 300 - 499 | $1.707 |
| 500 - 999 | $1.699 |
| 1,000 - | $1.693 |




