UWX0J101MCL1GB
NICHICON

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st65117035
Date Code:17
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 26 % |
| Height | 5.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.4102 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 6.3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 70 mA |
| Ripple Current (AC) | 70 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 6.3 V |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Weight | 4.535924 g |
| Width | 6.35 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 675
MOQ:334
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 334 - 3,339 | $0.278 |
| 3,340 - 16,699 | $0.272 |
| 16,700 - 33,399 | $0.267 |
| 33,400 - 166,999 | $0.263 |
| 167,000 - 333,999 | $0.262 |
| 334,000 - 667,999 | $0.262 |
| 668,000 - | $0.261 |
| - | - |





