R5F562N8BDFB#V0
RENESAS
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
Management ID:st65111329
Date Code:2022+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RX |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN, I2C, SCI, SPI |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 512 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Number of Ethernet Channels | 1 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of I/Os | 103 |
| Number of Pins | 144 |
| Number of Programmable I/O | 103 |
| Number of PWM Channels | 36 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 20 |
| Number of USB Channels | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RX62N |
| Peripherals | DMA, I2C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 96 kB |
| REACH SVHC | No |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 20 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 134
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 2 | $16.516 |
| 3 - 3 | $12.529 |
| 4 - 4 | $12.03 |
| 5 - 8 | $11.731 |
| 9 - 9 | $11.20 |
| 10 - 19 | $11.133 |
| 20 - 29 | $10.834 |
| 30 - | $10.735 |




