LA-401VN
ROHM
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64824083
Date Code:2007
文档
产品属性
| Case/Package | DIP |
| Character Height | 10.16 mm |
| Character Width | 5.57 mm |
| Color | Red |
| Depth | 9.6 mm |
| Element Configuration | Common Cathode |
| Forward Current | 60 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Height | 13.0048 mm |
| Illumination Color | Red |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Luminous Intensity | 16 mcd |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Max Power Dissipation | 40 mW |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Characters | 1 |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Elements | 8 |
| Number of Pins | 10 |
| Number of Segments | 7 |
| Operating Supply Voltage | 2 V |
| Power Dissipation | 320 W |
| Radiation Hardening | No |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Test Current | 10 mA |
| Viewing Area (height) | 10.16 mm |
| Wavelength | 650 nm |
| Width | 9.6012 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





