- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 04671.75NR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Current Rating | 1.75 A |
| Depth | 810 µm |
| Fuse Current | 1.75 A |
| Height | 304.8 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power Dissipation | 137.8 mW |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 31 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Width | 812.8 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 5,000
MOQ:5,000
SPQ:5,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 5,000 - | $1.423 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




