EKMG251ELL3R3MHB5D
NIPPON CHEMI-CON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st64799679
文档
产品属性
| Capacitance | 3.3 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin Bismuth |
| Diameter | 8 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 20 % |
| Height | 11.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 13.0048 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 32 mA |
| Schedule B | 853222*** |
| Termination | Radial |
| Test Frequency | 120 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Weight | 4.535924 g |
| Width | 6.35 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 0
MOQ:200
SPQ:1




