UVZ2W010MPD
NICHICON

RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64785983
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 1 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 8 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.25 % |
| Height | 11.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 11.5062 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Leakage Current | 85 µA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 13 mA |
| Ripple Current (AC) | 13 mA |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 450 V |
| Voltage Rating | 450 V |
| Voltage Rating (DC) | 450 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,100
MOQ:60
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 60 - 599 | $1.543 |
| 600 - 2,999 | $1.505 |
| 3,000 - 5,999 | $1.468 |
| 6,000 - 29,999 | $1.461 |
| 30,000 - 59,999 | $1.459 |
| 60,000 - 119,999 | $1.455 |
| 120,000 - 239,999 | $1.451 |
| 240,000 - | $1.449 |




