GRM155R61H474KE11D
MURATA

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64466062
Date Code:21
文档
产品属性
| Category | 电容器 Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.47 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 5,450
MOQ:2,143
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,143 - 21,429 | $0.043 |
| 21,430 - 107,149 | $0.042 |
| 107,150 - 214,299 | $0.041 |
| 214,300 - 1,071,499 | $0.041 |
| 1,071,500 - 2,142,999 | $0.041 |
| 2,143,000 - 4,285,999 | $0.041 |
| 4,286,000 - | $0.041 |
| - | - |





