DFE252012PD-4R7M=P2
MURATA

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64465868
Date Code:21
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFE252012PD |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 1.4A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.9A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| DC Resistance (DCR) | 200mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 2520 |
| Size / Dimension | 0.098"L x 0.079"W(2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | 鉄粉 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 230
MOQ:125
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 125 - 1,249 | $0.741 |
| 1,250 - 6,249 | $0.714 |
| 6,250 - 12,499 | $0.707 |
| 12,500 - 62,499 | $0.701 |
| 62,500 - 124,999 | $0.70 |
| 125,000 - 249,999 | $0.697 |
| 250,000 - | $0.696 |
| - | - |




