BFR380FH6327
INFINEON

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64465719
Date Code:22
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | SOT-343 |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 15 V |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 6 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 6 V |
| Contact Plating | Tin |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 2 V |
| Frequency | 14 GHz |
| Gain | 13.5 dB |
| Halogen Free | Halogen Free |
| hFE Min | 60 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Breakdown Voltage | 9 V |
| Max Collector Current | 80 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 380 mW |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Noise Figure | 1.1 dB |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 380 mW |
| Power Gain | 13.5 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 1.8 GHz |
| Transition Frequency | 9 GHz |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 229
MOQ:229
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 229 - 2,289 | $0.406 |
| 2,290 - 11,449 | $0.40 |
| 11,450 - 22,899 | $0.392 |
| 22,900 - 114,499 | $0.387 |
| 114,500 - 228,999 | $0.384 |
| 229,000 - 457,999 | $0.382 |
| 458,000 - 915,999 | $0.382 |
| 916,000 - | $0.381 |




