- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Tactile switches >
- SMT type >
- SKQYPAE010(ALPS ALPINE)
产品属性
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 500 mΩ |
| Current Rating | 50 mA |
| Depth | 3.7 mm |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.57 N |
| Orientation | Straight |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Gull Wing |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 24,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.179 |
| 30,000 - 149,999 | $0.178 |
| 150,000 - 299,999 | $0.177 |
| 300,000 - 1,499,999 | $0.177 |
| 1,500,000 - | $0.177 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





