- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- ZE-N-2S(OMRON)
ZE-N-2S
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64112962
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | 125 |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 25.4 mm |
| Differential Travel | 101.6 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Height | 44.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 480 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw |
| Operating Position | 45.847 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 5.0038 mm |
| Pretravel | 2.032 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP65, Water Resistant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509055 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 44.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




