- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- Z-15GW-B(OMRON)
Z-15GW-B
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64112952
Date Code:2025
文档
产品属性
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Approvals | CSA, UL |
| Contact Current Rating | 15 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 17.45 mm |
| Differential Travel | 1.27 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Resin |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 690 mN |
| Operating Position | 18.9992 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 5.5626 mm |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP00 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 58 g |
| Width | 29.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





