- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- Z-15GD(OMRON)
Z-15GD
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64112918
Date Code:2025
文档
产品属性
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Contact Material | Silver |
| Depth | 17.45 mm |
| Differential Travel | 50.8 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Resin |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 20 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 3.4 N |
| Operating Position | 21.4884 mm |
| Overtravel | 1.5748 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 381 µm |
| Ratings | IP00 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 24.2 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





