S8VK-G12024
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64111591
Date Code:2025
文档
产品属性
| Category | 电源模块/内置板 Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | S8VK-G (120W) |
| Input Type | AC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 120W |
| Efficiency | 89% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 75°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | L4.81" x W1.57" x H4.92" (122.2mm x 40.0mm x 125.0mm) |
| Approval Agency | CE, cULus, cURus, VDE |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





