S8FS-G10015CD
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64111537
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 电源模块/内置板 Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | S8FS-G (100W) |
| Input Type | AC or DC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| DC Voltage - Input (Max) | 370V |
| DC Voltage - Input (Min) | 120V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 7A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 105W |
| Efficiency | 87% |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Universal Input |
| Applications | Industrial, ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | 5.08"L x 1.54"W x 3.82"H(129.0mm x 39.2mm x 97.0mm) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV, UL |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




