- Top >
- 被动元件 >
- 继电器 >
- Relay Sockets >
- PYF14S(OMRON)
PYF14S
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Ambient Temperature Range High | 70 °C |
| Color | Grey |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 28.2 mm |
| Gender | Female |
| Height | 85 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Contacts | 14 |
| Number of Pins | 14 |
| Number of Poles | 4 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Screwless |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 31 mm |
| Wire/Cable Gauge | 16 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




