- Top >
- 被动元件 >
- 继电器 >
- Relay Sockets >
- PYF08S(OMRON)
PYF08S
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Approvals | CSA, UL, VDE |
| Color | Grey |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 28.2 mm |
| Height | 85 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Poles | 2 |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination | Screwless |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Width | 23.2 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




