- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- HL-5300(OMRON)
HL-5300
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64109909
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -5 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Force | 1.47 N |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 29.972 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP65, Water Resistant |
| REACH SVHC | No |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




