- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- HL-5030(OMRON)
HL-5030
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64109906
Date Code:2025
文档
产品属性
| Approvals | CCC |
| Contact Resistance | 25 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 65.7 mm |
| Height | 172.35 mm |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -5 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Operating Force | 7.35 N |
| Orientation | Right Angle |
| Ratings | Dust Tight, IP65, Water Resistant |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Connector |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Type | General Purpose |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





