H3YN-2 DC12
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64109730
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Coil Voltage (AC) | 12 V |
| Coil Voltage (DC) | 12 V |
| Color | Blue |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 21.5 mm |
| Material | Copper |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 50 °C |
| Max Supply Voltage (DC) | 12 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Plug-In , Socket |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Relay Type | Integrated |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | DPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Weight | 50 g |
| Width | 21.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




