- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- DZ-10GV2-1B(OMRON)
DZ-10GV2-1B
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64106051
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Current Rating | 10 A |
| Differential Travel | 1.143 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Force | 3 N |
| Operating Position | 29.3624 mm |
| Overtravel | 254 µm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 3.9878 mm |
| Ratings | IP00 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




