- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D5B-8515(OMRON)
D5B-8515
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64105953
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Current Rating | 30 mA |
| Electrical Life | 5 Mcycles |
| Height | 16.7 mm |
| Introduction Date | 1999-11-10 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 30 mA |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Panel |
| Operating Force | 50 mN |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 11 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Sealable | IP67 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Cable Leads |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




