- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D4N-1120(OMRON)
D4N-1120
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64105675
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Approvals | CCC, CSA, TUV, UL |
| Color | Black |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Contact Resistance | 25 mΩ |
| Current Rating | 2.5 A |
| Depth | 47 mm |
| Electrical Life | 300 kcycles |
| Height | 107.75 mm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mechanical Life | 15 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw |
| Number of Contacts | 2 |
| Operating Force | 5 N |
| Orientation | Right Angle |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPDT, DPST, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 31 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




