- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Interlock Switches >
- D4GS-N1R(OMRON)
D4GS-N1R
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64105620
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Cable Length | 1 m |
| Current Rating | 750 mA |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount, Panel |
| Operating Force | 60 N |
| Pretravel | 6.8072 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Termination | Cable Leads |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




