D4BL-1DRA-A
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64105578
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | 300 |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Current Rating | 6 A |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Height | 124 mm |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Force | 19.61 N |
| Pretravel | 15.0114 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Off |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | 3P3T, DPST, SPST |
| Voltage Rating (AC) | 115 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 115 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




