- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- 1VE-10CA2-13(OMRON)
1VE-10CA2-13
OMRON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st64104777
Date Code:2025
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Current Rating | 6 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Panel |
| Operating Force | 6.69 N |
| Ratings | IP60 |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




